Wycieczka do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra – Motylki i Żabki

Z okazji ,,Pożegnania lata” grupy ,, Motylki” i ,,Żabki’’ pod opieka nauczycielek w dniu 21.09. 2023 r. wybrały się na wycieczkę do ,, Nadleśnictwa Zdrojowa Góra. Na miejscu powitała nas pani leśnik Anna Kałka, która zaprosiła nas do salki edukacyjnej, pełnej eksponatów zwierząt. Dzieci rozpoznawały zwierzęta leśne, słuchały opowiadania nt. ich życia i zwyczajów, dowiedziały się jaką rolę w lesie pełni leśnik.

Był piknik pod wiatą na terenie nadleśnictwa, gdzie dzieci spożywały smakołyki przywiezione w plecakach, dzieląc się z kolegami. Najedzeni i napojeni wyruszyliśmy na ścieżkę edukacyjną poznając grzyby, drzewa, domki owadów. Przedszkolaki wesoło bawiły się: układały obrazki z szyszek i liści. Na koniec podziękowaliśmy gospodarzom za miłe przyjęcie. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola.