Spotkanie z Pielęgniarkami – promocja zdrowia

W dniu 23.11 nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście. Grupy: Żabki, Kreciki i Pszczółki odwiedziły panie pielęgniarki: Anna Rajczyk i Adrianna Skibińska, studentki studiów magisterskich Akademii Nauk Stosowanych w Pile wraz z wykładowcą katedry pielęgniarstwa mgr Małgorzatą Kulczyńską – Pieczul.

Spotkanie odbyło się w ramach przedmiotu: promocja zdrowia i profilaktyka pediatrii. Dzieci wzbogaciły i utrwaliły swoje wiadomości nt. higieny i zdrowia. Dowiedziały się jak prawidłowo myć ręce, dbać o higienę ciała i jamy ustnej, co to są zarazki i jak się przed nimi chronić, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody. Były również zagadki, na które nasze przedszkolaki oczywiście znały odpowiedzi. Na zakończenie panie pielęgniarki wręczyły dzieciom naklejki i kolorowanki.

Dzieci podziękowały gościom gorącymi brawami i podziękowaniami.