Mali Ratownicy

W dniu 20.03. grupa ,,Biedronki”, „Motylki”, „Zajączki” i „Żabki” gościła wyjątkowe osoby , a mianowicie uczennice z liceum o profilu ratownictwo przedmedyczne z Centrum Ksztalcenia Nauka pod opieka pana Pawła Anioła.
Dzieci podczas spotkania wzbogaciły swoje wiadomości na temat zawodu ratownika medycznego, czym się zajmuje, jak wygląda jego strój oraz jakie akcesoria potrzebuje udzielając pomocy ludziom.
Następnie odbyły “mini kurs pierwszej pomocy”.
Dzieci miały okazję przećwiczyć na fantomie resuscytacja oraz samodzielnie zaopatrzyć ,,rany” rożnych części ciała bandażem. Wszystkie dzieci były bardzo zainteresowane i zaangażowane do działań. Na zakończenie miłego spotkania dzieci podziękowały gościom gromkimi brawami oraz zapozowaly do wspólnej pamiątkowej fotografii.