Publiczne Przedszkole Nr 6 im. Jasia i Małgosi w Pile

Grupa “Pszczółi” w Szkole Policji w Pile

 

 

Dnia 19 czerwca grupa “Pszczółki” wybrała się do Szkoły Policji w Pile. Głównym celem było zapoznanie dzieci z pracą policjantów oraz zwiedzenie budynku szkoły. Na wstępie pani policjantka zapoznała dzieci z zasadami obowiązującymi na terenie szkoły. Przedszkolaki miały możliwość zwiedzenia biblioteki, z której korzystają uczniowie – młodzi przyszli policjanci uczący się zawodu. Następnie dzieci odwiedziły salę, w której przyglądali się funkcjonariuszom, którzy na fantomach pokazywali jak udzielić pierwszej pomocy. Z radością “mali ratownicy” pracowali na fantomach ucząc się wykonywania prawidłowego ucisku klatki piersiowej oraz pozycji bocznej bezpiecznej. Następnie dzieci udały się do laboratorium kryminalistycznego, gdzie bawiły się badaczy śladów.

Na koniec dzieci w dowód wdzięczności za zdobytą wiedzę, ciekawe warsztaty i miło spędzony czas wręczając podziękowanie.

Skip to content